duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: Řízení vzduchotechniky, topení a ovládání světel v RD.  (Přečteno 2919 krát)

Requied

• Host
Řízení vzduchotechniky, topení a ovládání světel v RD.
« kdy: Listopad 12, 2013, 12:37:35 odpoledne »
Zdravím nedávno jsem objevil existenci Arduino Mega a hodilo by se mi kdyby na něm šlo vytvořit následující projekt.

Může mi někdo potvrdit, že to lze realizovat, případně napsat co z toho nepůjde? Nerad bych všechno koupil a pak zjistil že to nelze.

Zatím to umím realizovat pouze na PLC od TECO, ale to je oproti Arduinu jiná cenová liga. Navíc když se Arduino a shieldy nechají koupit za pár korun na Ebay.

Například nevím jestli je možné u Arduina využít tolika časovačů.

Potřebuji:
20 vstupů pro tlačítka
1x 1-wire sběrnice pro teploměry
30 relé výstupů

1) při stisku TL1 sepni výstupy 1,2,6,7,10,21. Při dalším stisku rozepni 21 a čekej 10minut pak rozepni 6,7,10.
2) při stisku TL2 sepni výstupy 1,2,6,7,10,22. Při dalším stisku rozepni 22 a čekej 10minut pak rozepni 6,7,10.
3) při stisku TL3 sepni výstupy 3, 6,7,10.
4) při stisku TL4 sepni výstupy 4,6,7,10
5) při stisku TL5 sepni výstupy 2,3,4,5,10
6) při stisku TL6 sepni výstupy 22. Při dalším stisku rozepni.
7) při stisku TL7 sepni výstupy 23. Při dalším stisku rozepni.
8) Pokud bude tlačítko 1-10 stisknuto 2x během 2s, rozepni výstupy 26-30.
9) Pokud bude tlačítko 1-10 stisknuto na delší dobu než 5s, rozepni výstupy 21-30.
10) každých 30minut zapni výstup 10 a po 10minutách ho vypni.

...a tak podobně.

Naprogramuji si to sám, ale teprve se to případně budu učit :)

Dále mě ještě zajímá jak je to s připojením ethernet shieldu. O kolik přijdu vstupů/výstupů?

Existuje nějaký pc simulátor na kterém si je možné hrát s programem?

Děkuji za pomoc :)

Paranoik

• Host
Re:Řízení vzduchotechniky, topení a ovládání světel v RD.
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 10, 2013, 19:35:29 odpoledne »
Ahoj,
realizovat to pujde, sam premyslim o necem podobnym, ale asi zvolim sbernici pres RS232 a pod kazde tlacitko dam attiny85. Pokud to pojede na rychlosti 9600bps, tak by to mohlo dosáhnout přes celej barak a pokud ne, tak to rozhodim na dve casti. Preci jen bude prehlednejsi když Ti v rozvadeci skonci jeden kabel, nez od každého vypinace jedno UTP. A hlavni mozek asi zvolim Loxone, který se s Arduinem bude bavit přes LAN pomoci UDP packetu. Ulehcim si tim programovani, konfiguraci, vizualizaci, ... Muj cas taky něco stoji a tech 12k preziju.

Nebojim se, ze to nebude fungovat ale spis by me zajímalo co rekne revizak az uvidi v rozvadeci arduino a relátka bez CE.