duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: PWM regulace napeti  (Přečteno 757 krát)

Offline Mykee

• Bastlíř začátečník
  • *
PWM regulace napeti
« kdy: Listopad 29, 2016, 00:09:43 dopoledne »
Caute pani :) nemate nekdo zkusenost jak pomoci pwm z arduina ridit napeti ? mozna to spatne pisu. Pri dlouhych zimnich vecerech v loni me oslovila myslenka  si udelat jednoduchy lab zdroj. Momentalne mam upraveny atx na dve vetve  a pridal jsem ard nano, lcd, dva indukci snimace proudu. Ale napeti reguluji po proflaknute uprave pouze potenciometrem a hlavne obe dve vetve soucasne. Tak me napadlo pouzit na regulaci arduino kdyz uz tam je :)
Tak by me zajimalo jestli uz nekdo neco podobneho resil nebo nekdo zkuseny pomohl s neakym napadem?

Po dvou nezdarenych pokusech jsem tento projekt odlozil na letosni zimu :)

Offline astromik

• Pokročilý bastlíř
Re:PWM regulace napeti
« Odpověď #1 kdy: Listopad 29, 2016, 19:40:19 odpoledne »
Existují třeba potenciometry, které jsou řízené přes I2C.
Já jsem jednou dělal nějaké pokusy s MAX5387.

https://www.maximintegrated.com/en/products/analog/data-converters/digital-potentiometers/MAX5387.html

Ovládání jednoho potenciometru vypadalo nějak takhle:
(pro druhý potenciometr by se změnil řídící kód z 0x11 na 0x12)

Kód: [Vybrat]
void potenciometr( byte uroven )
 {
    Wire.beginTransmission(0x28);       // I2C adresa potenciometru je 0x28 (vsechny HW adresovaci vstupy v LOW)
    Wire.write(0x11);                   // REGISTR A (první potenciometr)
    Wire.write(uroven);                 // nastaveni urovne potenciometru
    Wire.endTransmission();
 }

Offline Mykee

• Bastlíř začátečník
  • *
« Odpověď #2 kdy: Listopad 29, 2016, 23:13:53 odpoledne »
Jj s tim digi potenciometrem by to slo elegantne vyresit taky a asi to to tak dopadne:) je to asi nejjednodussi reseni pro ten upraveny atx jen se musi osetrit delic aby pri poruse bud ardu nebo toho potu nevystrileli kondenzatory:) diky za radu, az se s tim poperu podelim se o vysledek :))

Offline Mykee

• Bastlíř začátečník
  • *
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 11, 2016, 22:53:22 odpoledne »
Tak me myslenka s digitalnim potenciometrem oslovila  na tolik ze jsem  zakoupil  MPC41010 (digipotenciometr 1kanal) ovlada se pomoci SPI takze jednoduchost sama:) Po nastudovani zapojeni jsem se na to vrhnul :) ale opet jsem pohorel :) v nepajivem poli s multimetrem vse fungovalo na prvni dobrou ale po zapojeni do obvodu s atx zdrojem jsem ho urtvil :( pri mereni zpet v nepajivem poli nevykazoval zadne hodnoty na vystupu. Neporadi nekdo neake jednoduche a vyzkousene reseni jak s Arduinem regulovat napeti ?