duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: Projekt s měřením otáček pomocí hallovy sondy  (Přečteno 1764 krát)

Offline kujoslav

• Bastlíř začátečník
  • *
Projekt s měřením otáček pomocí hallovy sondy
« kdy: Duben 29, 2015, 11:21:01 dopoledne »
Zdravím všechny bastlíře. Jsem začátečník co se programování ve wiringu týče, ani v ostatních prog. jazycích nejsem způsobilec. Ale rád bych Vás, jako celé fórum lidí zkušenějších než-li já, o pomoc s naprogramováním programu. Motorek který točí s platformou na hřídeli která obsahuje magnet už pomocí programu a PWM umím roztočit i zastavit, jen bych potřeboval pomoct s počítáním jednotlivých otáček a celé to udělat online přes Ethernet Shield. Najde se tu někdo kdo by měl zájem mi jako začátečnickému kutilovi poradit? Za odpovědi předem Děkuji Jakub Kujoslav Jakubík, Břeclav

Offline posjirka

• Zkušený bastlíř
Re:Projekt s měřením otáček pomocí hallovy sondy
« Odpověď #1 kdy: Květen 03, 2015, 21:47:20 odpoledne »
Ahoj, zační postupně. Měření počtu otáček můžeš udělat tak, že si dáš čidlo (nejspíš asi halluv senzor) na pin podporující přerušení (u Una je to pin D2 a D3) . Pak při každém zavolání přerušení od čidla inkrementuješ (přidáš) číslo do globální proměnné. To'd vše. Tady máš inspiraci :
http://arduino8.webnode.cz/news/lekce-21-arduino-a-vyuziti-preruseni-interrupt-a-osetreni-zachvevu-pri-stisku-tlacitka/

Offline kujoslav

• Bastlíř začátečník
  • *
Re:Projekt s měřením otáček pomocí hallovy sondy
« Odpověď #2 kdy: Květen 04, 2015, 11:45:52 dopoledne »
Jo dekuji za odpoved, jde mi spis nejdriv o regulaci motoru pomoci pwm a pote aby vlastne sonda vubec reagovala na pritomnost magnetickeho pole magnetu. a az pak bude v programu to samotne pocitani otacek. ale odkaz je dobry dekuji skusim a uvidim pokud mi do te doby neexploduje hlava s pozdravem Kujo