duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: LCD TFT shield  (Přečteno 1953 krát)

Offline tribal.cz

• Bastlíř amatér
  • **
LCD TFT shield
« kdy: Duben 09, 2015, 19:45:53 odpoledne »
Zdravím po dlouhých bojích s nedotykovým displejem jsem se rozhodl že tento druh elektroniky vyzvu na druhý match. Tak jsem si pořídil shield UL240TF. Al enarazil jsem hned na několik problémů na internetu tento shield koluje ve dvou vezích přičemž ta druhá má tlačítko na reset displeje (resp celého arduina). Což byl první kámen úrazu jelikož jsem používal knihovnu určenou právě pro druhý již zmíněný shield pokud použiji správnou knihovnu tak si displej nic nedělá krásně si svítí a toť vše. Jedná se o tento displej http://www.aitendo.com/product/10342

Offline posjirka

• Zkušený bastlíř
Re:LCD TFT shield
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2015, 20:38:00 odpoledne »
Nevim jak tady maji vyreseno pripojeni lcd k desce ale podobny problem byl u nokia lcd kde se prohybala deska pl.spoju a lcd tak melo spatny kontakt. Zkus pri spusteni programu pritisknout rohy ramecku lcd k desce. ...

Offline posjirka

• Zkušený bastlíř
« Odpověď #2 kdy: Duben 09, 2015, 20:41:29 odpoledne »
Predpokladam ze sis cetl specifikaci a vis ze je to na 3.3  V a to nejspis vcetne logiky. Zadne 5v tolerantni vstupy tam psane nejsou... V opacnem pripade je radic v digitalnim nebi

Offline tribal.cz

• Bastlíř amatér
  • **
« Odpověď #3 kdy: Duben 09, 2015, 21:23:14 odpoledne »
nejprve když přitlačím rohy displej se vypne resp podsvícení a teď k druhému postu. Předpokládám že když je výcstup na 5v a na 3.3v na pevno na shieldu tak s tní stejně nic moc neudělám a odstříhnout pin na 5V je nesmysl akorát tak tím přijdu o možnost reklamace

edit: přitlačení displeje neszpůsobý vypnutí dipleje ale přepětí na USB potu tedy zkratv arduinu nebo někde jinde
« Poslední změna: Duben 09, 2015, 21:35:08 odpoledne od tribal.cz »

Offline posjirka

• Zkušený bastlíř
« Odpověď #4 kdy: Duben 09, 2015, 21:35:47 odpoledne »
S tim pinem 5v je to v poradku jde spis o to jakou vystupni uroven ma arduino. Nevim jak original uno ja mam duamilove seeeduino a tam mohu prepinat mezi 3.3 a 5v pracovniho napeti atmegy

Offline tribal.cz

• Bastlíř amatér
  • **
« Odpověď #5 kdy: Duben 09, 2015, 21:53:34 odpoledne »
Arduino ma dva vystupy 5 a 3.3 vedle sesebe + dvkrat gnd mega ma techto vystupu vice 3x 5v 4x gnd a 1x 3.3v

Offline posjirka

• Zkušený bastlíř
« Odpověď #6 kdy: Duben 09, 2015, 22:04:39 odpoledne »
To jsou vystupy zdroje. Zalezi kam je zapojen mikrocip. Ja mem toto http://www.seeedstudio.com/depot/Seeeduino-V30-Atmega-328P-p-669.html
A ty 2 prepinace u usb slouzi k prepinani pracovniho napeti mikrocipu a k vypnuti autoresetu. Tech 5 a 3.3v + gnd tam jsou porad vcetne pinu vin.