duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: Arduino UNO časovač 10 minut - 9 hodin  (Přečteno 2760 krát)

Offline Martin Pihrt

  • Bastlíř začátečník
  • *
  • Příspěvků: 32
  • Nic není nemožné...
    • www.pihrt.com
Arduino UNO časovač 10 minut - 9 hodin
« kdy: Prosinec 04, 2012, 16:14:06 odpoledne »
Tento časovač vychází z konstrukce časovače 1 - 9 hodin (krok jedna hodina) doplněný o LCD displej 16x1 znaků a piezo měnič pro signalizaci pracovních stavů časovače. Časovač umožňuje nastavení času tlačítkem v kroku 10 minut (max nastavení času může být 9 hodin).

Funkce časovače:
a) v klidovém stavu svítí v tlačítku červená LED dioda.
b) po stisknutí tlačítka se spustí časovač a přičítá požadovaný čas dle počtu stisků (požadovaný čas 10 minut  - 9 hodin, krok 10 minut). Rozsvítí se zelená LED dioda a sepne se výstupní relé, které spíná výkonovou část na 230V (například žárovku).
c) po cca 1 vteřině začne červená LED dioda blikat a signalizovat odpočet času  (zelená LED dioda je také sepnutá, protože je aktivní výstup - relé. Výsledný efekt na tlačítku vypadá tak, že se rozsvěcí zelená a žlutá barva.
d) s každým dalším stiskem tlačítka se prodlužuje čas o 10 minut. Zároveň se prodlužuje interval blikání červené LED diody (interval blikání 1sec = 10 minut do vypnutí, 2sec = 20 minut do vypnutí ...)
e) po dosažení nastaveného času (10 min - 9 hod) se relé vypne, zelená LED dioda zhasne a na tlačítku se rozsvítí opět červená LED dioda (jako orientační doutnavka).
f) v případě, že je výstup aktivní a dosažený počet stisknutí tlačítka = 60 se relé vypne (zelená LED zhasne) a rozbliká se červená LED (LED 6x blikne). Tímto způsobem lze obvod vypnout dříve než až po uplynutí nastaveného času (vypnout časovač lze také stisknutím tlačítka reset) ...

více informací...
http://www.pihrt.com/index.php/elektronika/49-info/223-arduino-casovac-10min-9hod-s-lcd-16x1
« Poslední změna: Prosinec 14, 2012, 16:35:18 odpoledne od Yenda »