duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: Kde koupit Raspberry Pi?  (Přečteno 4514 krát)

Offline wall-e

• Bastlíř začátečník
  • *
Kde koupit Raspberry Pi?
« kdy: Listopad 28, 2012, 11:22:30 dopoledne »
Zdravím, máte někdo zkušenost s nákupem Raspberry Pi? Dá se koupit někde v ČR? Pokud ne tak kde jinde? Jaké jseou dodací lhůty, ceny poštovného? Platí se nějaká daň? Platba předem nebo na dobírku? Zatím jsem ze zahraničí nic neobjednával...

Offline jareq

• Bastlíř začátečník
  • *
Re:Kde koupit Raspberry Pi?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 28, 2012, 21:50:56 odpoledne »
Máš několik možností buď ze zahraničí Farnell - ten ale už k nám nechce posílat nebo RS-components, ja jsem objednával z Farnellu ještě když to šlo asi tři měsíce zpátky musel sem zaplatit kartou a pak sem čekal asi tři týdny než mě raspberry doručili i z dopravou to vyšlo v přepočtu na něco málo přes 1000Kč. U RS components(tam by to mělo jít poslat do ČR) si nejsem jistý ale bude to nejspíš probíhat stejně zaplatí dopředu kartou a budeš čekat než ti raspberry doručí, dodací lhůta už asi nebude tak dlouhá jak v mém případě ale asi týden to bude.

Druhá možnost je koupit ho u nás v ČR malí ho v GME za 1350 Kč nebo na Aukru jsem ho viděl za 1190 Kč. Tam jsou většinou skladem.
« Poslední změna: Listopad 28, 2012, 22:01:57 odpoledne od jareq »

Offline Yenda

• Administrator
  • Bastlíř začátečník
    • VATES - posedové vaky
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 27, 2012, 17:33:56 odpoledne »
Tak jsem si dnes udělal radost a objednal Raspi (typ B) na  RS Components. Platil jsem kartou cca 1000Kč včetně dopravy a daně. Ale znepokojuje mě, že po dokončení objednávky nepřišel mail s rekapitulací objednávky (číslo objednávky jsem si pochopitelně neopsal, počítal jsem s tím že přijde mail) ani potvrzení o provedení platby - v Anglii se to tak asi nedělá...

Máte někdo zkušenosti s nákupem na RS Components? Připadá mi to divný, peníze jsem poslal (kdo ví kam a komu..) a nemám tušení co se děje.....

Offline Yenda

• Administrator
  • Bastlíř začátečník
    • VATES - posedové vaky
« Odpověď #3 kdy: Leden 08, 2013, 14:51:40 odpoledne »
Dnes ráno přišel e-mail, že zásilku odeslali a bude doručena do 5 pracovních dnů. Takže mám celkem radost, že to vyšlo  :)

Offline Yenda

• Administrator
  • Bastlíř začátečník
    • VATES - posedové vaky
« Odpověď #4 kdy: Leden 11, 2013, 22:42:51 odpoledne »
Takže dnes malina dorazila! Pobíhá seznamování.... ;)

Foto:

« Poslední změna: Leden 14, 2013, 16:20:14 odpoledne od Yenda »