duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: Raspberry Pi  (Přečteno 2955 krát)

Offline Yenda

• Administrator
  • Bastlíř začátečník
    • VATES - posedové vaky
Raspberry Pi
« kdy: Listopad 26, 2012, 17:13:38 odpoledne »
Vlastníte někdo minipočítač Raspberry Pi? Jaké máte zkušenosti? Dá se používat jako klasické PC (internet, filmy)? A co nasazení v robotice??

Offline jareq

• Bastlíř začátečník
  • *
Re:Raspberry Pi
« Odpověď #1 kdy: Listopad 27, 2012, 17:28:31 odpoledne »
Já Raspberry mám ještě tu starší verzi s 256MB RAM, jako klasický počítač to využít jde ale je trochu vidět méně výkonný procesor a menší velikost RAM , v grafickém prostředí je všechno tak trochu línější, na nějakou serioznější práci raspberry asi není ale na prohlížení internetu, přehrávání filmů je výkon celkem dostatečný.
Zkoušel jsem Raspberry použít jako multimediální přehrávač bez problémů všechno fungovalo i HD video, žádné sekání jsem nepostřehl.
Teď Raspberry  využívám jako menší NAS server mám k němu připojený externí hdd už mě takhle frčí skoro dva měsíce bez sebemenšího problému.
A uvažuji o koupi dalšího kusu který chci využít jako multimediální přehrávač k TV.
Myslím že Raspberry má vynikající poměr cena/výkon.

doporučuju pročíst články na Linuxsoft.cz http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1937

Offline Yenda

• Administrator
  • Bastlíř začátečník
    • VATES - posedové vaky
« Odpověď #2 kdy: Listopad 27, 2012, 17:39:31 odpoledne »
Také si myslím že poměr cena/výkon u Raspberry je dobrý.
Jaký operační systém jsi vyzkoušel? Na jakém systému ti běží ten NAS? Jak řešíš napájení u toho NASu?

Offline jareq

• Bastlíř začátečník
  • *
« Odpověď #3 kdy: Listopad 27, 2012, 18:36:31 odpoledne »
Na SD kartě mám Raspbian  pak jsem  doinstaloval webserver , FTP server, Sambu a download manager pyLoad, zkoušel jsem i VNC server všechno šlape na poprve bez problémů.

Ohledně těch operačních systémů jsem zkoušel zatím jen Raspbian a RaspBMC, oba funguji svižně.

Z napájením jsem měl docela problém univerzalní adapter s USB konektorem asi 1,5A a k němu jsem připojil nějaký čínsky mikroUSB kabel co jsem doma našel , Raspberry  se mě pořád sekalo a nešlo na něm nic spustit. Tak jsem si sehnal výkonější 2,5A adapter se silnějším průřezem vodiče, ustřihl koncovku a napájel mikro USB konektor teď mě Raspberry frčí perfektně i s připojeným externím diskem.
Takže pozor na průřez napájecího kabelu nestačí jen výkonný adapter ono samotné Raspberry žere asi 700mA!!