duinozone.cz - Arduino a Raspberry fórum

Autor Téma: Arduino UNO zalévač květin  (Přečteno 4637 krát)

Offline Martin Pihrt

• Bastlíř začátečník
  • *
  • Nic není nemožné...
    • www.pihrt.com
Arduino UNO zalévač květin
« kdy: Listopad 13, 2012, 08:31:50 dopoledne »
Tento automat vychází z mé konstrukce prvního zalévače květin viz: Arduino UNO - zalévač květin V1.0 Automat na zalévání květin ve verzi V2.0 umožňuje: nastavení požadované vlhkosti půdy květiny, měření vody v zásobníku, měření aktuální vlhkosti půdy, měření teploty v místnosti. Informace se vypisují na 4x16 řádkovém LCD displeji, nebo po zadání IP adresy ve webovém prohlížeči. Automat má pevně nastavenou MAC adresu a od DHCP systému dostává přiřazenou IP adresu (vypisuje se na LCD displeji). Na předním panelu jsou dále umístěny dvě LED diody signalizující: ON/OFF čerpadla a REQUEST od DHCP (respektive od refreshe (F5) prohlížeče...) Měření aktuální hladiny v zásobníku vody je provedeno plovákovým snímačem z "palivoměru Favorita" a měření vlhkosti půdy je provedeno převodníkem kapacita/napětí (měřeno střídavým tepavým proudem)... Automat je založen na procesoru Atmega 328P...
Parametry automatu:
- nastavení požadované vlhkosti 0-100% se zadává potenciometrem
- měření hladiny vody v zásobníku se provádí hladinovým plovákovým snímačem (potenciometr). Rozsah 0-100% (pokud je méně než 20% dojde k vypnutí čerpadla)
- zobrazení údajů na 4x16 LCD displeji, nebo na www (teplota, nastavená vlhkost, aktuální vlhkost, stav zásobníku s vodou, IP a MAC adresa, DNS server, čas běhu automatu...)

více informací: http://www.pihrt.com/index.php/elektronika/49-info/222-arduino-uno-zalevac-kvetin-2
« Poslední změna: Listopad 13, 2012, 15:28:05 odpoledne od Yenda »

Offline Vlastimil Slinták

• Bastlíř začátečník
  • *
    • uArt.cz
Re:Arduino UNO zalévač květin
« Odpověď #1 kdy: Listopad 13, 2012, 09:43:02 dopoledne »
Jak funguje ten ethernet modul ENC28J60? Už dříve jsem se na něj díval a podle datasheetu implementuje pouze MAC a PHY vrstvu. TCP/IP a aplikační vrstvu je tak nutné napsat v MCU a to mě odradilo od zakoupení. Jak se to používá v Arduino/M328P? Napsal sis celý TCP/IP stack sám nebo využil již hotové knihovny?

Mimochodem hezká práce :)

Offline Martin Pihrt

• Bastlíř začátečník
  • *
  • Nic není nemožné...
    • www.pihrt.com
Re:Arduino UNO zalévač květin
« Odpověď #2 kdy: Listopad 13, 2012, 10:07:52 dopoledne »
Ahoj, knihovna do Arduina (thiseldo) byla hotová a našel jsem ji na google a je v příloze pod článkem ke stažení na mé www. Modul s ENC28J60 jsem zakoupil na aukru za 120,- (super cena) a počítám s dalším využitím i v dalších konstrukcích... momentálně dávám zalévač do krabice a nestíhám (mám v plánu DPS v SMD - nahradí to desku s arduino)...
PS: knihovna je super v tom, že umožňuje DHCP
MP